Pitypang Művészeti Alapítvány

Alapítványunk 21 éve működik Pécsett, felnőtt táncoktatással 10 éve foglalkozik.

Az utóbbi 3 év sikerei buzdítanak minket arra, hogy ennek a közösségnek és mozgásformának a rengeteg előnyét minél több ember megismerhesse. Célunk, többek között a felhőtlen együttlét, a hetente találkozás öröme és, hogy minél több felnőtt embert (férfit és nőt) tudjunk bevonni a klasszikus és modern balett és tánc bűvkörébe, ezáltal felhívni a figyelmet a rendszeres testmozgás, és az összetartó közösség értékeire.

Balett . Ez a szó mindenkit kissé afelé terel, hogy egyből hófehér, kecses “hattyúmozgással” lássa magát, és rögtön eldöntse: na ez az, ami nekem nem megy…..

De el kell hogy mondjuk, a balett nem ez! A balett erő, koncentrált izommunka, személyre szabott haladás. Fiatal és idős korban is biztonsággal használható forma, mivel nagyon pontos a rendszere. Kis csoportokban, nagy odafigyeléssel segítjük a hozzánk fordulókat. Vannak köztünk fiatalok, idősek, férfiak és nők. Sok kíváncsi és lelkes ember. És igen, van, aki hattyúvá válik az évek során, és van, aki a mindennapjait színesíti a tánc órával. van, aki az egészségét védi vele, és van, aki csak néha “ugrik” be egy-egy tréningre. Egy biztos: mára egy olyan erős közösséget építettünk, ahol biztonságban érezhetjük magunkat. És a mai világban ez talán a legfontosabb a számunkra.

Szeretnénk bővíteni a táncolni járó felnőttek és szeniorok sorait! Az idén tavasszal elsőként megrendezett Pitypang felnőtt és szenior táncfesztivált jövő tavasszal ISMÉT szeretnénk megrendezni! Ebben az évben 90 táncost fogadtunk a fesztiválunkon,emellett ingyenes tánckurzusokat szerveztünk, ezt folytatnánk jövőre is! Hajrá felnőtt táncosok, hajrá idősebb korosztály!