Józsa Richárd vagyok, színművész, 2008. óta a Pécsi Nemzeti Színház tagja. Több tényező is motivált abban, hogy vállaljam a Swimathon követséget. Színészként számomra kiemelt fontossággal bír a szép beszéd, a magas szintű nyelvi kifejezés, mely úgy gondolom már kisgyermekkortól kezdve igen jelentős szerepet játszik a kognitív fejlődésben és a személyiség alakulásában. Másrészt a tanítás, a gyerekekkel való foglalkozás a kezdetektől jelen van az életemben. Mindig is szívesen vettem részt az olyan kezdeményezésekben, ahol gyerekeknek tudtam segíteni, illetve részt vehettem a fejlesztésükben. Így örömmel tettem eleget a felkérésnek, valahányszor a színháztól megkerestek, hogy daganatos gyerekeknek meséljek a kórházban, vagy közönségtalálkozókon vegyek részt gimnazistákkal, de említhetném akár az idei nyarat, amikor Tamás Éva Játéktár által szervezett nyári táborban foglalkoztam gyerekekkel.

Színészi munkám mellett három éve tanítok a Művészeti Szakközépiskola érettségi utáni színészképzésében, ahol művészi beszédet és színészmesterséget oktatok. Mint leendő Swimathon követ, a futás-kihívás teljesítéséből 10 km távot vállalok. A sport, azon belül a futás nagyon fontos része az életemnek, rendszeresen futok; néhány éve teljesítettem a Pécs-Orfű félmarathoni távot.

Kitűzött összeg: 120.000 Ft

45.8%
Köszönjük! Jelenleg 45.8%-ka gyűlt össze 120000 forintnak, ami kevesebb, mint a kitűzött cél.

120000 Ft

1. Név: Szalontai Szonja

• Megjegyzés: Szuper ügy, Ricsi!
  2. Név: Gelencsér Tamás

3. Név: Balogh Csongor

4. Név: TISLARICS GYÖRGY

5. Név: János Rita
    • Megjegyzés: Nagyon jó kezdeményezés.🙏👶 ❤️🧡💙💚
  6. Név: Doszpod Kristóf és Timi

• Megjegyzés: A mi szívügyünk is. :) Hajrá!
    • Név: Grósz Anikó

• Megjegyzés: Jó ügy mellé, jó emberek mögé állni, segíteni jó!