“Segíts életet menteni!”
Kedves Barátaim, kedves Ismerőseim, kedves Szimpatizánsok!
Az S.O.S. ÉLET TELEFONSZOLGÁLAT aktív munkatársai, képviselői felkértek, hogy ússzak “értük” mint követ a “Swimathon Pécs 2022.” -ben. Ez olyan rendezvény melyben megszólítjuk a barátainkat, ismerőseinket, az üggyel szimptizánsokat is, hogy a támogassák adománygyűjtéssel annak érdekében, hogy továbbra is ingyen lehessen elérhető krízis esetén a telefonszolgálat. Annak a válsághelyzetben lévő embertársunknak lehet segítségére az S.O.S. ÉLET TELEFONSZOLGÁLAT akinek a környezete a problémájával nem tud olyan befogadó lenni, hogy bátran mondja el “érzéseit, bajbajutottságát , indulatait, tehetetlenségét, félelmeit, magányosságát, mindazt amit mással nem nem tud közölni. “ ( Hartley)
A krizis egy olyan válsághelyzet, amikor a személyiség korábbi egyensúlyi állapotát valamilyen külső tényezők (események) felborítják, és az egyén azt a korábbi problémamegoldó eszközeivel nem képes megoldani, elkerülni nem tudja, annyira beszűkülhet, hogy akár a halált választja inkább.
Legyünk őszinték magunkhoz, pontosan tudjuk, hogy mindannyiunk életében volt már olyan válsághelyzet, amit csak nagy nehezen tudtunk megoldni, vagy szakember segítsége nélkül egyltalán nem is ment. Esetleg életmentő telefonhoz nyúltunk, mert anonim módon, csak arc nélkül voltunk képesek segítséget kérni. Az életben maradást választotta!
Bárki, bármikor kerülhet ilyen helyzetbe, a sors kifürkészhetetlen.
Elvállaltam a követ szerepét , bár én úszni nem tudok annyit, hogy ezzel kellőképpen ki tudjam mutatni az erőfeszítéseimet az ügyért, viszont futni tudok “értük”.
Mindezt az ügy kiemelt fontosságán túl azért is teszem nagy örömmel, mert 1997-2005-ig ennek a stábnak az önkéntes tagja voltam én is. Kezdő szociális munkásként a szakmához elengedhetetlenül szükséges minőségi kommunikációra Dr. Kézdi Balázs és dr. Balikó Márta tanított a közösség stábtagjaival egyetemben, de a legfontosabb, hogy a hívók nélkül soha nem lettem volna elég jó szakember. Örök hálával tartozom!
Jelenleg a gyermekvédelem hatósági területén dolgozom, aki ismer az tudja, hogy ez hivatás számomra, nem pedig munkahely. A legfontosabb a gyermek számára a család és ha szülők “jól” vannak, a gyermekeik is rendben lesznek.
100.000 forintot gyűjtését válalltam magamra, és addig kell gyűjtenem a kilométereket, amíg az összeg össze nem gyűlik. Egy kilométert megvásárolhattok tőlem tetszés szerinti mennyiségű forintért, sok kicsi is sokra megy, de most a kicsinél több jobb is lehet.

Az időkeretem a pénz “hajhászásra” 2022. október 15-től – 2022. november 12-ig tart.
Barátaim, Ismerőseim, az ügyért Szimpatizánsok számítok Rátok! Úgyhogy fussunk neki!

Köszönjük! Jelenleg 83%-ka gyűlt össze 100000 forintnak, ami kevesebb, mint a kitűzött cél.

1. Név: PERCZE JÁNOSNÉ

2. Név: BARICZ KATALIN