1,5 éve vagyok a Pécsi Flamenco Egyesület tagja. A flamencót nem tudatosan választottam, inkább kereszteztük egymás útját. Számomra egy teljesen más világ: más kultúra, más ritmus – ezerféle formában, változatban, hogy aztán a végére egyszerre érkezzen meg a lezárásba.

Nekem elképesztő kihívás a kezek, lábak koordinációja más-más ütemben, váltva, hol lassan, hol egyre gyorsulva. Ha belépek a terembe, már kiléptem a komfortzónámból. Minden alkalom egy kihívás, üzenet a komfortzónán kívülről, a határok kitolása. Örömöt okoz, (néha) sikerélményt ad és nem utolsó sorban sok mindenre megtanít: figyelemre, együttműködésre, türelemre magunkkal és másokkal. És emellett ez egy remek közösség, egy jó csapat. Bár nem célja, sokszor terápiaként működik: az élményeken közösen nevetünk vagy akár sírunk is.

A Pécsi Flamenco Egyesület nagyköveteként vállalom, hogy a kampány időszakában hetente megtanulok 25 spanyol szót. A célom, hogy a négy hét alatt 80 000 forintot összegyűjtsek.
¡Olé!

62.5%
Köszönjük! Jelenleg 62.5%-ka gyűlt össze 80000 forintnak, ami kevesebb, mint a kitűzött cél.

• Név: DANICS ÁGNES

• Megjegyzés: ...nekem ehez nem lenne merszem. Az életben mindig van mit csinálni... ha elég bátor vagy hozzá. Ritkán fordul velem elő, hogy ki tegyem magam egy változásnak. Utoljára talán harminc éve.... egy szülinapi zsuron (ebből a szülinapból sajnos nem adatott meg túl sok... köszi a lehetőséget Zoli) felkértem táncolni az osztály legszebb lányát. Úgy látom Ő még mindig táncol... Hajrá, érd el a célod Sziszi!