Alapítása óta részese vagyok a Pécsi Közösségi Alapítvány tevékenységeinek, mert különösen fontosnak tartom a PKA alapításkor megfogalmazott céljait.
Szociológusként végzett munkám során, de személyesen szerzett tapasztalataim is azt mondatják velem, hogy fájóan hiányoznak társadalmunkból az autonóm civil közösségek. Azok a közösségek, melynek tagjai szűkebb-tágabb lakóhelyük társadalmának értékeit, érdekeit munkájuk által is kifejezésre, illetve érvényre juttatják. A nem túl nagy számú ilyen közösséget pedig minden lehetséges módon támogatnunk kell.
Attól, hogy egy szervezet, szerveződés civil közösség, attól még az általa végzett munkához erőforrásokra – tenni akaró emberekre, és pénzre van szüksége.
Hogy most magam is felcsaptam Swimathon Követnek, az az indoka, hogy a Pécsi Közösségi Alapítvány keretei között támogatást gyűjtsek az ilyen szervezetek számára – pénzt, hogy a céljaik elérését szolgáló munkát végigvihessék. És persze „követként” szeretnék nyilvánosságot is „teremteni” számukra, hogy példájuk inspiráljon másokat is. Támogatásotokért cserébe vállalom, hogy a kampány ideje alatt minden nap gyalogolok 3 km-et.

Kitűzött összeg: 100.000 Ft

Köszönjük! Jelenleg 10%-ka gyűlt össze 100000 forintnak, ami kevesebb, mint a kitűzött cél.

1. Név: Kleisz Teréz