Mecsekszabolcsi Környezet- és Érdekvédő Egyesület és Baranya MAG közösség -ÚSZÓINK – Szilágyi László

-Közösségi Jurta Alap- A Baranya MAG közösség tagjaként a hagyományokon alapuló egészség-szemléletet tartom követendőnek. Ez egy belső út, szemléletmód, de a külsőségek is hozzátartoznak, mint a különböző szakmák formaruhája, egyenruhája, a „viselet” amit vállalunk, ami jelképez valamit. A jurta egy tárgy, egy hordozható „ház”. Amikor társaimmal megjelenünk egy rendezvényen, hogy népszerűsítsük a népi egészség módszereit, akkor üzenetet közvetítünk a tér kialakításával is. Összhangban kell legyen a külső a belsővel, így lesz hitelesebb és igényesebb is amit csinálunk. A jurta egy tiszta, egyszerű és szép formájú térformáló erő. Bízom benne, hogy akiknek eddig megmutathattuk eleink tudását értékelik sok éves, évtizedes erőfeszítésünket és megtisztelnek minket figyelmünkkel amikor nekünk van szükségünk segítségre. Az adok-kapok örömében bizakodom. Évek alatt a rendezvényeken adományokból gyűlt össze a jurta-alapunkban lévő 200 eFt. Ha ez így megy tovább akkor sohasem lesz jurtánk, mert a folyamatos értékcsökkenés miatt nem érjük utol az időt. Egy nekünk megfelelő 6m-es jurta kb. 800 eFt. Ha összegyűjtenék 50 eFt-ot, akkor elégedett lennék. Száz ember ha adna 5 eFt-ot ….

28.22% növekedés
14 111 Ft adományozva, cél összeg: 50 000 Ft