A Dinamó INSZI távolról nézve egy klasszikus focicsapat, azonban közelebb lépve látható, hogy valójában sokkal több annál.
Szívügyünk az informális futball. Annak terápiás hatásait az Integrált Nappali Szociális Intézmény keretein belül igyekszünk kiaknázni a pszichiátriai betegek nappali ellátását kiegészítve. Labdarúgóinkat a PTE Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika irányítja csapatunkhoz, hogy gyógykezelésüket támogathassuk sportterápiás  foglalkozásainkkal.
Sporttevékenységünk során pszichiátriai betegséggel élő emberek,
orvosaik, segítőik, önkéntesek futballoznak együtt azzal a céllal, hogy a labdarúgás univerzális nyelvét beszélve kerüljünk egymáshoz közelebb. A sportterápia külföldön már bevett módszereit alkalmazva a labdarúgáson keresztül megtapasztaljuk a közös erőfeszítés élményét oly’ módon, hogy elsősorban nem a másik csapat legyőzése a célunk, hanem olyan légkör megteremtése melyben mindenki biztonságosan feloldódhat, élvezheti a focit, az együtt töltött időt és lehetünk EGY
PÉCSI CSAPAT.
Valljuk – egy focimeccs lehet úgyszólván a hétköznapi élet esszenciája. Sűrítve tartalmaz számos olyan elemet – egymásra utaltság, kitartás, koprodukció, koncentráció – melyek átélése és mindennapokba történő integrálása során olyan készségfejlődés érhető el mely labdarúgóink életminőségét jelentősen javítja, illetve a stressz- és kudarctűrés fejlesztésével reziliensebbé teszi őket az élet által támasztott  kihívásokkal szemben. Végső soron a Dinamónak köszönhetően
önmagunkra hagyatkozás helyett egymásra bízhatjuk magunkat.
Az Élő Adás során pedig ilyen projektek megvalósításához kérünk támogatást. Alapszolgáltatásunkon felül kívánunk klienseink számára olyan közeget teremteni ahol éppen, hogy nem elsősorban kliensként, betegként tekintünk rájuk és nem is egy szolgáltatást vesznek igénybe hanem labdarúgóként, csapatként közösen együtt alkotunk, életre szóló élményeket szerezve. Több éves fennállásunk során ebben a szellemben számos tornán szerepeltünk sikerrel – legutóbb Triesztben – ám szeretnénk szintet lépni a következő célok teljesítésével:
• Edzéseink helyszínéül szolgáló „klubházunk” bérlését biztosítjuk jövőre is, „hivatalos” mérkőzésinkre mezgarnitúrát vásárolunk.
• Több hasonló profilú csapat részvételével egynapos tornát rendezünk Pécsett.
• A sportterápia fellegvárának számító Olaszországban meghívásos tornákon veszünk részt.
Edzéseink egy folyamatos törődő hátországot biztosítanak, a mérkőzéseken, tornákon történő részvétel pedig közös célt ad számunkra, megteremtve azt az értékközösséget ami végső soron élnünk segít.
A megtisztelő támogatásokat hálásan köszönjük, hajrá Dinamó!

Ha utalással támogatnál, a közleménybe mindenképp írd be a támogatandó szervezet nevét!

.

Támogass!

• Kategória: Aktuális
  •  SimplePay vásárlói tájékoztató

Tudomásul veszem, hogy a Pécsi Közösségi Alapítvány, [7624 Pécs SZENT ISTVÁN TÉR 17.]) adatkezelő által a pecsikozossegialapitvany.hu felhasználói adatbázisában tárolt alábbi személyes adataim átadásra kerülnek az OTP Mobil Kft., mint adatfeldolgozó részére.

Az adatkezelő által továbbított adatok köre az alábbi: név, email cím, támogatás összege

Az adatfeldolgozó által végzett adatfeldolgozási tevékenység jellege és célja a SimplePay Adatkezelési tájékoztatóban, az alábbi linken tekinthető meg: http://simplepay.hu/vasarlo-aff

• 0 Ft

• Megjegyzés: Hajra :)