„Lásd a világot autista szemmel” Egyesület – Közhasznú Szervezet
Egyesületünk 2016-ban jött létre, kezdetben folytatva a 2014-ben megalakult Pécsi Autista Szülőcsoport munkáját. 2020 év elején, haladva a régiós szinten jelentkező igényekkel, újabb szolgáltatásokkal bővültünk, szervezetünk több szinten is megújult, átalakult. 2021 októbere óta Egyesületünk adja a székhelyét a Pécsi AOSZ-Info Pont irodának. Egyesületünk mindennapi tevékenységének fő fókusza a családok hétköznapi életének támogatása és a gyermekek fejlődésének segítését célzó fejlesztő foglalkozások, szülőtanácsadások. Szakmai támogatásunk sokrétű, egyénre szabott terápiás elven alapszik, figyelembe véve az autizmus specifikus irányelveket. „Autista szívvel” programunkkal, az érintett testvéreket és szülőket segítő, mentálhigiéniás lehetőséget nyújtunk a családoknak. „Autista szemmel” programunkkal az érintett gyermekek és felnőttek intézményi, kortársi, és baráti környezetének szemléletformálását tűztük ki célul, korcsoport specifikusan kidolgozott szemléletformáló programmal. A közösségi támogatás is mindig fontos szerepet kapott Egyesületünk életében, világnapi rendezvénnyel, gyermeknappal, táborral, ünnepségekkel és szülőtalálkozók megszervezésével támogatjuk az érintett családokat, szólítjuk meg a társadalom tagjait. Egyesületünk alapelve, hogy azokat a családokat is segítse, akiknek anyagi keretei a magasabb költségű magán szolgáltatásokat nem engedheti meg magának, így a támogatások, adományok és pályázatok a mindennapi munkánk, az egyesület fennmaradása és a programok megtartása szempontjából nélkülözhetetlenek.

Az Élő Adás adományozói program keretein belük egy olyan projektet szeretnénk megcélozni, mely hiánypótló, komplex és egyben lehetőséget kínál az érintett gyermek támogatásának szélesebb szemléletben való rálátására:
1. Testvéreket támogató 4+ 1 alkalmas, kidolgozott program alapján vitt csoportos program 15 családnak (3 csoport, korcsoportok szerint)
2. Szülőknek kialakított, Anyáknak és Apáknak, csoportos, támogató, mindennapi nehézségek feldolgozását, megoldását segítő 10 alkalmas (5 Édesapáknak, 2 Édesanyáknak) találkozó, 80-100 érintett szülőnek
3. 4 gyermek iskolai integrációján támogatása komplex, kidolgozott program alapján: egyéni előkészítés fejlesztő foglalkozásokkal, 3 napos csoportos iskola felkészítő program, pedagógusok szemléletformálása és egyéni konzultáció és kortárs szemléletformáló

Ha utalással támogatnál, a közleménybe mindenképp írd be a támogatandó szervezet nevét!

.

Támogass!

• Kategória: Aktuális
  •  SimplePay vásárlói tájékoztató

Tudomásul veszem, hogy a Pécsi Közösségi Alapítvány, [7624 Pécs SZENT ISTVÁN TÉR 17.]) adatkezelő által a pecsikozossegialapitvany.hu felhasználói adatbázisában tárolt alábbi személyes adataim átadásra kerülnek az OTP Mobil Kft., mint adatfeldolgozó részére.

Az adatkezelő által továbbított adatok köre az alábbi: név, email cím, támogatás összege

Az adatfeldolgozó által végzett adatfeldolgozási tevékenység jellege és célja a SimplePay Adatkezelési tájékoztatóban, az alábbi linken tekinthető meg: http://simplepay.hu/vasarlo-aff

• 0 Ft

1. Név: Rutsch Attila