A böcsületes nevem Pálfai Péter. Gödön élek, színész volnék, nagypapa 11 unokával.

Színészként, szomorúan látom, hogy a felmérések azt mutatják, hogy az értő olvasás évről évre romlik. Az olvasás menő! irodalmi kalandjáték ebben fog segíteni a diákoknak, hiszen ahhoz, a kalandozást végig tudják játszani, ismerni kell az elolvasandó könyvet.

Több szállal kötődöm Pécshez és Baranyához, hiszen 6 évet töltöttem el a Pécsi Nemzeti Színházban, illetve Alsószentmártonban tanítottam a Kis Tigris Gimnáziumban.

Így örömmel fogadtam el a Játszó-Tér Egyesület kérésére a nagyköveti felkérést.

Kedves szülők, olvassatok sokat a gyerekeknek, mondjatok a kicsiknek mesét.

Tanárok, tanítsátok örömmel a diákokat, adjatok olvasnivalót a kezükbe.

Gyerekek, fiatalok! Minden tudás könyvekben van leírva! Versekben, mesékben, prózában, tudományos munkákban. A fantáziátok, szókincsetek, lelketek ettől fog fejlődni. Csakis olvasva szereted meg a tantárgyaidat. A könyv a lelke mindennek.

A kihívás alatt a vállalásom, hogy a közösségi médiában versekkel, buddhista tanításokkal fogom ösztönözni az ismerősöket és ismeretleneket, hogy támogassák az olvasást, a Játszó-Tér Egyesület „Az olvasás menő” projektjét, melyre 40 ezer forintot szeretnék összegyűjteni.

Köszönjük! Jelenleg 0%-ka gyűlt össze 40000 forintnak, ami kevesebb, mint a kitűzött cél.