Pécsi Jótékony Nőegylet

„A jó szív isteni adomány, a jó tett emberi kötelesség”

(Zsolnay Sikorsi Júlia)

A Pécsi Jótékony Nőegylet az 1871 és 1949 között működött Egyesület példája nyomán 1997-ben alakult újjá egy baráti közösség hölgy tagjaiból.

Elkötelezetten támogatjuk a társadalom peremén egyensúlyozó, sokszor a segélyekből élőktől alig különböző élethelyzetben lévő családokat és gyermekeiket.

Kiemelt támogatási programjaink:

– „…nekem nincs ebédem…” nehéz sorsú általános iskolás gyermekek iskolai étkeztetésének biztosítása

• „Babadoboz” program, a szegény körülmények között élő várandós kismamák támogatása babakelengye csomaggal
  • „Tehetségért díj” kiemelkedő képességű, támogatásra szoruló középiskolások részére
  • „SOS támogatás” a válsághelyzetbe jutott családoknak

2024-ben 30%-kal nőtt az étkezési támogatottak száma. 17 pécsi általános iskolában mostanra 176 kisdiák étkezését biztosítjuk a teljes tanév folyamán. Ők azok, akik az állami támogatásból kimaradnak, nem részesülnek ingyenes étkezésben.

A támogatott gyermekek szüleivel személyesen is megismerkedünk. A beszélgetések során megosztják velünk nehézségeiket, így biztosak vagyunk abban, hogy az adományok teljes mértékben a rászorulókat segítik.

Szeretnénk a hozzánk fordulóknak megadni azt a sokszor sorsfordító, gyors segítséget, amivel elő tudjuk mozdítani a talpraállást, a méltó körülmények megteremtésének lehetőségét.

Szeretnénk megélni minél több gyermek és szülei örömét a szívből jövő segítség nyomán.

Jelenleg 55 taggal zenei, irodalmi esteket, sport és kulturális rendezvényeket, gardrób vásárt, jótékonysági esteket szervezünk, hogy minél több adományt gyűjthessünk.

Az Élő Adásban a 2024/25. tanév kezdésére, a szeptemberi étkezési díj befizetéséhez szeretnénk adományt gyűjteni.

A folyamatosan érkező iskolai javaslatok nyomán és a jelenlegi gazdasági helyzetet ismerve nem lehetnek illúzióink, egyre több családot kell segíteni, nélkülünk nem képesek az iskolai menza díját befizetni. Igyekszünk valamennyi bajba jutott gyermeket támogatni, a napi meleg étlelt biztosítani számukra, de ez lassan meghaladja az erőnket.

Bízunk a pécsi polgárok nagylelkűségében, önzetlen összefogásában, hogy az őszi tanév kezdetkor kellő forrásunk legyen a 27 éve megkezdett munka sikeres folytatásához.

Ha utalással támogatnál, a közleménybe mindenképp írd be a támogatandó szervezet nevét!

.

Támogass!

• Kategória: Aktuális
  •  SimplePay vásárlói tájékoztató

Tudomásul veszem, hogy a Pécsi Közösségi Alapítvány, [7624 Pécs SZENT ISTVÁN TÉR 17.]) adatkezelő által a pecsikozossegialapitvany.hu felhasználói adatbázisában tárolt alábbi személyes adataim átadásra kerülnek az OTP Mobil Kft., mint adatfeldolgozó részére.

Az adatkezelő által továbbított adatok köre az alábbi: név, email cím, támogatás összege

Az adatfeldolgozó által végzett adatfeldolgozási tevékenység jellege és célja a SimplePay Adatkezelési tájékoztatóban, az alábbi linken tekinthető meg: http://simplepay.hu/vasarlo-aff

• 0 Ft