GROSCH NÁNDOR

Grosch Nándor 2002 óta vezet dramatikus filmkészítő csoportokat az általa alapított Gyerekszem Művészeti Egyesületben, a gyermek-pszichodráma módszertanát filmkészítéssel kombinálva. Az egyesületben az alapítás óta több mint 400 rövidfilmet készítettek gyermekotthonokban élő résztvevőkkel. A Kossuth Lajos (ma Debreceni) Tudományegyetem Bölcsész Karán végzett, mesterszakos diplomával rendelkezik történelemből, valamint tanári képzettsége is van. Filmproduceri diplomáját a Színház- és Filmművészeti Egyetemen szerezte, valamint a Magyar Pszichodráma Egyesület módszerspecifikus képzési keretében gyermek-pszichodráma vezető képesítéssel rendelkezik. A Gyerekszem Egyesületben végzett munkája mellett teljes munkaidőben dolgozik mint gyermekvédelmi gyám a Fővárosi Gyermekvédelmi Központban, és e munkája során törvényi képviseletet nyújt harminc gyermeknek, akiket kiemeltek a családjukból, és nevelőszülőknél vagy gyermekotthonokban helyeztek el. Nándor maga is különböző gyermekotthonok lakója volt tizenhárom éven át. Nős, három gyermek édesapja.
www.gyerekszemegyesulet.hu