KALOCSAI ADRIENN

„Kalocsai Adriennt jelölöm, a Csendtörő alapítvány alapítóját, megálmodóját.
Adri az alapítvány létrehozásával egy nagy álmát valósította meg. Célul tűzte ki a társadalmi tabuk felszámolását, ezért verbuvált önkéntes csapatával együtt hihetetlen erőbedobással hozzák létre és valósítják meg programjaikat, a társadalom széles körét érintve. Nagyon friss még a kezdeményezésük, de szerintem egyedülálló a munkaszervezésük és a megközelítésmódjuk. Ez pedig azt gondolom, hogy Adri egyediségéből fakad. Politológus és agrármérnök, aki a forprofitban, a blockchain technológia szakértőjeként is tevékenykedett. Rengeteget merítve korábbi tapasztalataiból, szociálisan érzékenyen és mérhetetlen önreflexióval közelíti meg a fontos társadalmi témákat. Fél év alatt a MOME-n a Tabukról tartott szemináriumán, sok művész hallgatót tudott megérinteni és megtalálni, érzékenyíteni arra, hogy önmagukra is tekintsenek úgy, mint akik munkáik által lehetőséget kaptak arra, hogy felhívják a figyelmet a nehéz társadalmi kérdésekre.”