FELHÍVÁS pécsi közösségeknek!

Jó ügyekért vízbe szállni: újra itt a Swimathon Pécsett!

Ússz és gyűjts nemes célra!

Pályázz a SWIMATHON 2022-re!

FELHÍVÁS pécsi közösségeknek!

Jó ügyekért vízbe szállni: újra itt a Swimathon Pécsett!

Ússz és gyűjts nemes célra!

Valósíts meg egy helyi, az ENSZ globális fenntarthatósági céljaival összhangban lévő programot!

A SWIMATHON egy izgalmas és újszerű adománygyűjtési forma, amely helyi közösségi célok megvalósításához teremt forrást.

A Pécsi Közösség Alapítvány, idén harmadszor rendezi meg ezt a követes adománygyűjtési kampányt. A korábbi rendezvények hangulatát ez a két rövid videó remekül bemutatja:

(PKA // Első Pécsi Swimathon 2020 – YouTube). PKA // Swimathon 2021 – YouTube

Alapítványunk ebben az évben az ENSZ globális fenntarthatósági céljaival összhangban lévő kezdeményezéseket karol fel. A 17 célról itt olvashatsz részletesebben:

Az ENSZ által 2015-ben megfogalmazott 17 fenntarthatósági cél – PKA (pecsikozossegialapitvany.hu)

Kiknek a jelentkezését várjuk?

Olyan közösségeket, csapatokat keresünk

akiknek van egy megvalósításra váró helyi törekvésük, projekt-elképzelésük, amely összhangban van az ENSZ globális fenntarthatósági céljaival.

akik minimum 10 olyan „nagykövetet” össze tudnak toborozni az ügyükhöz,

akik úszás-kihívásokat fogalmaznak meg önmaguk számára (szabadon vállalva játékos és komolyabb teljesítményeket),

akik fel tudnak kérni ismeretségi körükből támogatókat egy négyhetes kampányban forrást gyűjtve a kiválasztott közösségi célra.

Mindezt megkoronázza egy jó hangulatú közösségi záróesemény, amelyen a kiválasztott csapatok teljesítik a vállalásaikat!

Olyan csoportoknak szeretnénk segíteni ezzel az akcióval, akiknek megcélzott „ügye” lehet szociális, kulturális, oktatási, életmódfejlesztő, egészségügyi, környezetvédelmi, közösségépítő – a lényeg, hogy hozzájáruljon a minőségibb, fenntarthatóbb pécsi élethez.

A csapatok által begyűjtött támogatások 10 %-át a PKA megtartja, a kampány- és szervezési költségekre, médiamegjelenésre fordítja.

Jelentkezési határidő: 2022. szeptember 15.

Az úszást vállaló csapatoknak szeptember 30-ig kell összeszerveződni, ekkortól indul a felkészítésük.

A kampány október 15-től november 12-ig tart, ekkor kell minél több támogatót megnyerni!

Záróeseményt a pécsi Hullámfürdőben november 12-én, szombaton 9-12 óra között tartjuk.

Jelentkezési lap: